![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8816008
*
nr 881 6008
Spegel
Rokokostil, höjd: 92
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 mars 2014
kl 20:31:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/3 17:14:28
1
300 kr
17/3 19:38:51
2
350 kr
17/3 20:10:58
1
400 kr
17/3 20:17:19
3
450 kr
17/3 20:18:23
1
600 kr
17/3 20:20:52
4
600 kr
17/3 20:23:26
4
700 kr
17/3 20:26:06
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 881 6008
Spegel
Rokokostil, höjd: 92
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 mars 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/3 17:14:28 | 1 | 300 kr |
17/3 19:38:51 | 2 | 350 kr |
17/3 20:10:58 | 1 | 400 kr |
17/3 20:17:19 | 3 | 450 kr |
17/3 20:18:23 | 1 | 600 kr |
17/3 20:20:52 | 4 | 600 kr |
17/3 20:23:26 | 4 | 700 kr |
17/3 20:26:06 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:58